28/04/2019 09:59 - geplaatst door Stingray
In de voorlaatste wedstrijd van het seizoen - de Monster Energy Cup telt niet mee - heeft Eli Tomac alles op alles gezet om leider Cooper Webb uit zijn evenwicht te brengen. Hij kreeg hulp van Zach Osborne. Maar uiteindelijk kwam Webb als grote overwinnaar uit het verhaal. Op één proef van het einde telt hij 23 punten voorsprong op Tomac. In Las Vegas moet hij er maximaal 3 scoren.
Volledige uitslagen én de volledige finales op video onder Thor.
Credits: Simon Cudby.
Dat Marvin Musquin nog vijfde werd is een klein mirakel. De Fransman kwam in de start ten val en begon als laatste aan de race. Vooraan was Cooper Webb misschien niet de snelste. Maar wel de slimste, en de meest foutloze. Bij de eerste aanval van Tomac, reageerde hij niet eens. Tomac ging door en Webb volgde close. Tot Tomac zichzelf tegen kwam op een ritmesectie. Terug Web aan het commando, maar nu met een felle Zach Osborne achter zich. En die was tuk op zijn eerste SX450 zege. Greep de macht, maar overspeelde zijn hand en ging uit de bocht. De opzittende Webb lachte eens breed om zoveel domheid en gaf de leiding niet meer uit handen. En ze bleven vallen. Eerst Blake Baggett op drie, gepasseerd door Tomac. Tomac die op zijn beurt op dezelfde plaats als voorheen nog eens de kant in ging. Nadat hij Osborne passeerde. Die schoof terug door naar twee en finishte ook zo voor Tomac, Bagget en Musquin.
In de SX250 won leider Chase Sexton. Hij kreeg de hulp van Mitchel Oldenburg. Die werd tweede, en zorgde er zo vooo dat Sexton vijf punten uit loopt op Justin Cooper. Maar die speelt nog wel degelijk mee voor de titel in de East Coast. Hij volgt op 9 punten terwijl ook Austin Forkner nog een waterkans heeft. Martin Davalos en Forkner gingen Sexton voor in de start. Hun verhaal duurde zeven ronden en dan nam Sexton alles voor zijn rekening. De als vijfde gestarte Oldenburg zorgde dan voor wat gratis extra punten boni. De beslissing valt evenwel volgende in de gokstad Las Vegas.